KULLANIM KOŞULLARI

Genel Kullanım Şartları

Bu internet sitesine (“Site”) erişim ve Site’nin kullanımı aşağıda belirtilen şartlara tabiidir. Bu Site Bausch+Lomb Sağlık ve Optik Ürünleri Tic. A.Ş. (“B+L”) tarafından geliştirilmiştir ve yönetilmektedir.

B+L’nin, yürürlükteki yasalara tabi haklarınızı ihlal etmeden, bu Site’de, yer alan bilgi ve taahhütlerden vazgeçmek veya bunlarda kısmen veya tamamen değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu tür değişiklikler önceden bildirilmeksizin B+L tarafından yapılabilir. Bu nedenle, Site’yi tekrar ziyaret ettiğinizde şartları yeniden gözden geçirmenizi ve yapılabilecek değişiklik veya düzeltmeleri dikkate almanızı rica ederiz.

Site’de yer alan hiç bir bilgi ürünlerimizle, tıpla, sağlıkla ilgili, hastalığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyede bulunmayı veya profesyonel tıbbi tavsiye, tanı veya tedavinin yerini tutmayı amaçlamamaktadır. Bir sağlık sorununuz olması halinde, derhal doktorunuza veya eczacınıza danışın. Sağlık durumunuza ve uygun tedaviye özgü sorular doktorunuza veya eczacınıza yöneltilmelidir. B+L’nin internet sitelerinde okumuş olduğunuz herhangi bir bilgi profesyonel sağlık mensuplarının veya otoritelerinin vermiş olduğu önerilerin yerine geçmez ve geçmeyi amaçlamaz. Site’de ele alınan herhangi bir ürün veya hizmeti kullanmadan önce lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Ayrıca, Site’de yer alan hiçbir bilgi B+L tarafından temin edilen ürünlerin kullanımına dair talimatlar sağlamaya yönelik değildir. B+L’nin ürünleri ve hizmetlerine özel bilgi ve talimatlar için lütfen tüm B+L ürünleriyle birlikte verilmiş olan etiket ve kullanım talimatları ile kısa ürün bilgilerine bakınız.

Ticari Marka ve Telif Hakkı

Site’de ve burada referans olarak yer alan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır. Site’de yayımlanan bütün detaylar, dokümanlar ve görseller sadece B+L'ye aittir. B+L’nin önceden yazılı izni olmaksızın Site’ye ait herhangi bir materyalin veya tasarım unsurunun çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Bu Site’de belirtilen bütün ürün isimleri B+L ve B+L’nin yan kuruluşları, bağlı iştirakleri şubeleri veya ortak girişimlerinin ticari markasıdır. Bu ticari markaların veya diğer materyallerin izinsiz veya kötüye kullanımı açıkça yasak olup bahsedilen durumlar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Sınai Mülkiyet Kanunu’nun ihlali anlamına gelir.

B+L ile sözleşmesi olan üçüncü şahıs sağlayıcılar tarafından sağlanan bilgiler haricinde, Site’de yayınlanan bilgiler, belgeler ve ilgili grafiklerin ("Bilgiler") mülkiyet hakkı sadece B+L'ye aittir. (1) Tüm kopyalarda yukarıda telif hakkı bildiriminin yer alması, (2) Bilgilerin sadece bilgilendirme amaçlı olup ticari değil, kişisel kullanıma yönelik olması, (3) Bilgilerin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi ve (4) bu Site’de bulunan grafiklerin beraberlerindeki metinlerden ayrı kullanılmaması koşuluyla, Bilgiler’in kullanılmasına izin verilmektedir.

B+L üçüncü şahıs sağlayıcılar tarafından sağlanan içeriklerden sorumlu değildir ve o içeriğin telif hakkı sahibinin iznini almadan bu gibi materyalleri dağıtmanız yasaktır. Yukarıda izin verilen durumlar haricinde, B+L'ye ait herhangi bir patent, ticari marka ya da fikri mülkiyet hakkına tabi olarak hiç kimseye, açık ya da zımni, herhangi bir lisans ya da hak verilmemektedir. B+L internet sitelerindeki herhangi bir B+L ticari markası, ticari isim ya da ticari takdim şekli, şirketin ürün ya da hizmetlerini açıklamak haricinde, önceden B+L’nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. 

Sınırlı sorumluluk

Site’de yer alan bilgiler B+L'nin, ürünlerini ve hizmetlerini sunmayı hedeflemektedir. B+L, internet sitelerinde bulunan bilgilerin doğruluğu, geçerliliği ve uygunluğu ile ilgili olarak herhangi bir garanti vermemektedir. B+L, istediği zaman ve önceden haber vermeksizin, B+L internet sitelerinde bulunan bilgilere ekleme yapma, bilgileri silme ya da bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

B+L, Site’de yer alan bilgilerin yayın tarihi itibariyle doğru olmasına rağmen, artık güncelliğini yitirmiş olabileceğini önemle hatırlatır. B+L, Site’den elde ettiği bilgileri herhangi bir şekilde kullanmadan önce kontrol etmenizi tavsiye etmektedir.

Siteyi kullanan kişiler, Site’nin kullanılması konusunda tüm sorumluluğun ve tüm risklerin kendisine ait olduğunu kabul eder. B+L internet sitelerinde yayınlanan bilgiler ya da içerik konusunda herhangi garanti vermez. B+L, bu vesileyle satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk, mülkiyet ya da hak ihlali garantileri de dahil olmak ve sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere, açık ya da zımni, yasalarca öngörülmüş olan, sözleşmeden doğan tüm bildirimleri ve garantileri reddeder. B+L, Site’de yayınlanan bilgilerin ve içeriklerin mevcudiyetinden ya da kullanımından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, özel (kar kaybı da dahil), tesadüfi ya da kazara hasarlar da dahil olmak ve sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere, her tür hasardan, bu gibi hasarlara karşı önceden uyarılmış olsa bile, sorumlu olmayacaktır.

Site’de verilen tavsiyeler, hedeflenen süreç ve amaçlara uygunluk açısından özellikle güvenlikle ilgili veri sayfaları ve teknik spesifikasyonlar ile bağlantılı kendi kontrolünüzü yapmaktan sizi alıkoymaz.

Site, üçüncü kişi internet sitelerine linkler/referanslar içermektedir. Söz konusu linkleri sunması B+L'nin bunların içeriğine onay verdiğini göstermez. Ayrıca, B+L bu tür internet sitelerine erişilebilmesi ve içerikleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve herhangi bir şekilde bu tür içeriklerin kullanımından kaynaklanan zarar veya ziyanın sorumluluğunu üstlenmez. B+L, bilgi vermek amacıyla bağlantısı verilen sayfaların aynı kalitede olacağını garanti etmemektedir. Bu internet sitelerine linkler kolaylık sağlamak üzere sunulmuştur. Bu internet sitelerine erişimde, risk kullanıcılara aittir.

Sizin tarafınızdan sunulan detaylar

Site kullanıcıları B+L'ye gönderdikleri detayların içeriği ve doğruluğu konusunda bütün sorumluluğu taşır ve bu tür detaylar ile ilgili olabilecek üçüncü şahıs haklarının ihlal edilmediğini garantiler. B+L, bu tür mesajlarda yer alan fikir, buluş, tasarı, teknik ve tecrübe dahil tüm içerikleri, ürün veya hizmetlerin geliştirilmesi, üretim ve/veya pazarlanması gibi herhangi bir amaç için kullanma ve bunları derleyip herhangi bir kısıtlama olmaksızın üçüncü şahıslara sunma hakkına sahiptir.

Uluslararası kullanıcılar

Site, B+L tarafından kontrol edilmekte, işletilmekte ve güncelleştirilmektedir. Bu Site, sadece Türkiye'de kullanılmak üzere tasarlanmıştır. B+L, Site’de yer alan detayların Türkiye dışındaki yerlerde de doğru olduğuna dair garanti vermez ve özellikle ürün ve hizmetlerin aynı görünüm, aynı boyut veya aynı şartlarda mevcut olduğunu garantilemez. Site’ye Türkiye dışından giriyorsanız veya içeriğini Türkiye dışından yüklüyorsanız, mahalli mevzuata uygun davranmak sizin sorumluluğunuzdadır.